Itaalia (sept - okt 2022 Kiisu päev)

29/09/2022

Kell 5.49
Äratus. Elegantse vaikse hüppe asemel magavaid inimesi nihelema panev mütsatus. (ilmselt mōnus ringutus) ja edasi otsejoones liivakasti. Normaalne ju, inimesed teevad sama. (Järgneb umbes pool tundi ennastunustavat kraapimist). Magada sooviva inimese ajaarvamine on päris lappes. Pole tarvis pisiasja pärast kohe šhuššitama hakata. Väike piss. Liiv peale. (Järgmised pool tundi)

Kell 5.52
Söödud. Teeks midagi põnevat. Järgneb õlgedest küünlaaluse ja sellele kinnitatud küünla närimine. Ragiseb hamba all hästi. (Kuna omanikud peavad tekitatavad kahjud omast rahakotist korvama, liigub küünlaalus keset ööd ootamatult riidekapi lukus ukse taha). Jama. Õnneks on koridorikummutil puidust jalad, neile hakkab hammas hästi peale. (Ootamatult ilmuvad välisjalanõud kapijalgade ümber, ligipääs blokeeritakse). Jama.

Kell 5.58
Tagasi magama. Inimeste voodisse, jalgade vahele, hästi laialt. Enne seda nurrun ülikõvasti, et naabrid ka kuuleks, sest olen selles kuradima hea.

Kell 7.12
Tänu sõber Lotte näljasele nihelemisele on üks inimestest ennast voodist püsti ajanud. Tänks sõber. Jess, on söögiaeg. Midagi muud ei toimugi? Tagasi magama?

Kell 7.32
Okouu. Laps ärkas. Aeg on käbe silmad lahti teha ja kaduda, enne kui peale vajutakse vōi üle ronitakse. Enne seda annan veel voodi ääres mõnulevale koerale ühe äratava käpatou. Tore, kõik on ärganud.

Kell 8.05
Möll. Iseenda ja lapse mänguasjadega. Lapse omadega kohe eriti, just siis kui tema neist huvitatud on. Ma teen nüüd ühe ülestunnistuse: see väike inimene oli alguses väga tüütu ja vali aga aja jooksul on ta mulle täitsa meeldima hakanud. Erinevalt omanikest viitsib ta minuga mängida, eest ära joosta ja taga ajada, ta on õppinud pai tegema viisil, mis on mulle vastuvõetav. Ja kui nunnude sõnadega ta mulle komplimente jagab...

Kell 9.13
Pagan, jälle see jalutusrihm... ei sobi mu kasukaga ja hõõrub veidi.Aga kuna see tähendab õueminekut, siis fine, pange! Trepist alla, uksest välja, tänavale. Väike reaalsuskontroll - midagi pole muutunud. Sama inimtühi ja vaikne nagu alati. Suund mäest alla metsa poole. Pekki, jälle see naabri must spanjel lõugab. On tal pikad juhtmed või mis see probleem on? Käin iga hommik siit mööda, sinna ja tagasi, nagu kellavärk. Harju ära juba. Hääled, lõhnad, liikumised... põnev. Kui rihma poleks, vaataks kaugemale, roniks rohkem. Inimese rõõmustamiseks reageerin kutsele "Siia!" ja liigun nende soovitud suunas. Teel tagasi mäkke ehk kodu suunas minnes venitan nagu jaksan - iga puuleht, oksake, käbi ja loodushääl tundub nüüd ERITI põnev.

9.50
Puur? Auto? What? Aaa...ok, on vist sõidupäev. Erinevalt ülejäänud kambast on mul autos palju õhku ja ruumi, istun tuusalt siin juhi kõrval, väljavaated on normaalsed. Tasasel pinnal ilma loksumata oleks muidugi oluliselt parem magada aga...Aga ei, laias laastus pole hullu, saabki uude kohta.

10.23, 10.51, 11.14
Mjäu. Veel üks kord mjäu. Miski ei meeldi mulle aga inimene ei mōista mu muret. Nõudmise peale puuri pistetud peened sõrmed on mõnusad, nühin veidi oma armsaimal moel. Äkki heldib ja teeb luugi lahti. Noup, siiski mitte. Mis siis ikka, keeran puuris teise külje ja magan edasi. Enne söön veidi.

12.12(Peatus lõunapausiks)
Kuhu see kamp nüüd läheb? Aaaa... mind lubatakse puurist välja, autosse vabalt ringi jalutama. Sobib väga hästi.

12.29
Juba tagasi? 32 korda te igat suutäit küll ei mälunud. Tagasi transpordipuuri minnes ei hakka ma raskesti kättesaadavat mängima ja vastu punnima, ju varsti jõuab kohale.14.43Kohal? Oooookeiiii... siin (lossi)hoovis kannatab ju täitsa luusida. Muru on, ronitavad puud on, asjad, mille alla ja taha pugeda on. Ilm sobib ka hästi. Väike ringkäik, uued lõhnad. Hüpe hoovi välismüürile, oi, kassipoeg, Ciao, catto! Jube põnev.

15.16
(Kiisu kaob läbi tabaga lukustatud võreukse pimedasse katagombi. Ja me ei näe teda enam tükk aega. Ilmselt mitte kunagi. Kutsumine, lemmikmänguasi, karjumine - miski ei aita. Kuradi loss ja käigud ja vaimud ja muu jama!!!)

15.31
Oooo... lõhna järgi tundub, et mulle pandi süüa. Mida teha, mida teha? Kas jätkata luusimist pimedates käikudes, vurrud ämblikuvõrke täis või anduda kõhu kutsele??? Mida teha, mida teha? Väga raske valik. Enne sööma suundumist teen veel põike siia pimedasse nurgatagusesse, veinivaadi alla. Kuradi põnev ikka. Teen siis nii, et söön ära ja tulen tagasi.

15.33
(Kiisu tabamine, rihmadega lukustamine, otsus, et vabalt ei liigu see loom enam kunagi). Lähen hiljem tagasi, jätkan, kust pooleli jäi. Kogu mu kamp suundub tuppa, ok, lähen siis ka.

16.06
Eeee... siia jäämegi w? Mis hais? Miks siin nii pime on? Kes need valgete nägudega ringi hõljuvad tüübid on? Aga no kui teile meeldib, siis maitse üle ei vaielda. Ringi roitmiseks näib siin iseenesest ohtralt ruumi ja võimalusi olevat.

16.35
Mida pekki nüüd? Jälle puuri? Jälle autosse? Mul kõik tolmused nurgatagused veel avastamata. Inimesed tunduksid nagu veidi liimist lahti olevad, närvilised. Miks mu puuris nii märg on? Misasi see tilgub? Tehke ometi midagi. Ma loodan, et nad loevad mu näost välja suure segaduse ja selgitavad varsti olukorda.

17.08
See oli päris lühike sõit, huvitav, kuhu me nüüd jõudsime ja mis siin saama hakkab. Oooo... see on ju peaaegu nagu oma kodu. Veidi pisike aga valge ja soe. Kapid, kuhu otsa ronida, rõdu, kust tänavale passida, suur pehme voodi, kõik minu mänguasjad, liivakast juba paigas, värske toit. Lotte on, keda kiusata, kaissu saab.

17.37
Lõpuks ometi vaikus ja rahu. Jumal teab, kuhu need inimesed läksid. Vahet pole, terve voodi on minu. Oot, enne teen ühe haisva junni ka, no nagu sisseõnnistamiseks või nii.18.31Jeeiii, mu pere on tagasi. Mul on täiega hea meel, nühin natuke kõigiga. Küsin veel pisut süüa juurde, et kõht päris vastu selgroogu ei tõmbuks. Junni võiks ka kiiresti liivakastist välja korjata, haiseb teine.

18.50
Kumma voodi ma valin? Kumma, kumma..? Loomulikult suurema ja pehmema. Päevauni jäi vahele, hakkan sellega kohe pihta, siis jaksab ehk ööpimeduses tegusid teha.

(Millagi öösel, inimene ei jaksa kella vaatamiseks silmi lahti teha.)Leian voodi alt veinipudeli korgi, idekas mänguasi. Keegi ei keela seda taga ajada ja hammastega retsida..? Ah, las siis jääb. Lähen voodisse tagasi.